SAYILARIN EFENDİSİ

     Farklı jürilerce, farklı yarışmalarda ödüllere layık görülen Sayıların Efendisi; sizi Türkiye’nin UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiş tarihsel zenginliklerle ve dünyaca ünlü piramitlerle tanıştırıp heyecanlı bir yolculuğa ortak ediyor.
     Maceraya hazır mısınız? Görev kartınızı seçip doğru piramide gidin. Stratejinizi belirleyip kesir, ondalık ve yüzde gösterimler yazan taşlardan rakibinize göre daha çok toplayın ve Sayıların Efendisi olun!

Oyun Hakkında

     Sayıların Efendisi, işlenmesi uzun süren Kesirler, Ondalık Gösterim ve Yüzdeler konularını eğlenceli bir şekilde öğretip pekiştirmek için tasarlandı.

     Bir matematik oyunu olmasının yanında oyuncularını Türkiye’nin tarihsel zenginlikleri ve dünyanın ünlü piramitleri ile tanıştırıyor. Bu heyecanlı yolculuğa ortak olan Tarih meraklılarından da büyük ilgi görmeyi başaran Sayıların Efendisi herkesi bu gizemli maceraya davet ediyor…

Kutu İçeriği

5 Adet Görev Kartı

5 Adet Taş Dizim Kılavuzu

1 Adet Ahşap Sandık

48 Adet Sayı Taşı

1 Adet Sayıların Efendisi Rozeti

Nasıl Oynanır?

     Matematiğin olduğu her yerde kuralları belli bir oyun sizi bekliyor olacak. Bazen de tıpkı bu kutudaki gibi her rastgele dizilimde ortaya çıkacak olan milyonlarca ihtimale dayalı bir oyun. Maceraya hazır mısınız? Görev kartınızı seçin, kartta yazan piramide gidin, rakibinize göre daha çok taş toplayıp Sayıların Efendisi olun.

Ödüller

Uluslararası Eğitsel Oyunlar Yarışması (Danimarka) – Tüm Kategorilerde Birincilik

Türkiye Bilişim Vakfı Kod Ödülleri En İyi Oyun Fikri Kategorisi Birincisi

Yıldız Teknik Üniversitesi Alan Eğitiminde Materyal Tasarım Yarışması Başarı Ödülü

Satış Noktalarımız

Shopier

Ezgi Kitabevi (Nilüfer)

BİLGEN DEMİRDAŞ
MATEMATİK ÖĞRETMENİ / OYUN GELİŞTİRİCİ
Matematiği eğlenceli hale getiren öğretmeni daha yakından tanıyın.