Uluslararası Eğitsel Oyunlar Yarışması (Danimarka) – Tüm Kategorilerde Dünya Birinciliği

    Uluslararası Eğitsel Oyunlar Yarışması, 2013 yılından bu yana her yıl farklı Avrupa ülkelerinin seçkin üniversitelerinde düzenlenmektedir. Yarışmada dijital eğitsel oyunlar, uygulama tabanlı eğitsel oyunlar ve eğitsel kutu oyunları olmak üzere 3 kategori bulunmaktadır.

    Sayıların Efendisi Oyunu, 2019 yılının Ekim ayında Güney Danimarka Üniversitesi’nde (University of Southern Denmark) düzenlenen 7. Uluslararası Eğitsel Oyunlar Yarışması’nın (7.th International Educational Games Competition) Eğitsel Kutu Oyunları finalisti olarak Danimarka’ya davet edilmiştir.

    Daha önce Türkiye’den bir finalistin yer almadığı yarışmada o yıl 2 Türk finalistten biri (Diğer finalist Banu Ömür Çölaşan/ JAMP Games) olan Sayıların Efendisi Oyunu, ilk gün kendi kategorisinin birincisi olarak büyük finale çıkmaya hak kazanmıştır.

    Hiçbir destek almaksızın bağımsız geliştirilen Sayıların Efendisi, 2. gün Avrupa Birliği fonlu ve özel şirketlerce desteklenen İngiltere ve Hollanda kökenli projeleri de geride bırakarak dünya birinciliği elde etmiştir.

Türkiye Bilişim Vakfı Kod Ödülleri En İyi Oyun Fikri Türkiye Birinciliği

    KOD Ödülleri, Türkiye’yi bilgi toplumuna dönüştürme amacı güden Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitim düzeylerine yönelik, matematik ve fen bilimleri alanlarında öğrenmeye katkı sağlayacak dijital oyun ya da dijital oyun fikirlerinin yarıştığı 2. KOD Ödülleri’nde Sayıların Efendisi Oyunu, Dijital Oyun Fikri kategorisinde birincilik elde etmiştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Alan Eğitiminde Materyal Tasarım Yarışması Başarı Ödülü

    Uluslararası Alan Eğitiminde Materyal Sempozyumu (International Field Education of Material Symposium) Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleşmektedir. Sempozyum bünyesinde düzenlenen Alan Eğitiminde Materyal Tasarım Yarışması’nda Sayıların Efendisi Oyunu başarı ödülü almaya hak kazanmıştır.

SASMO (Singapore & Asian Schools Math Olympiad) Türkiye Dördüncülüğü

    Öğrencimiz Bahar Kızılırmak, SASMO’da (Singapore & Asian Schools Math Olympiad) Türkiye genelinde 4., dünya sıralamasında 95. olmuştur.

Dünya Matematik Günü Kavram Yarışmaları Türkiye Birinciliği

    Öğrencimiz Bahar Kızılırmak, Dünya Matematik Günü Kavram Yarışmaları’nda Değişim Hızı Kavramını en iyi anlatan projesi ile başarı ödülüne layık görülmüştür.

Caribou Matematik Yarışmaları Dünya Birinciliği

    Öğrencimiz Yusuf Eymen Velieceoğlu, Kanada merkezli Caribou Matematik Yarışması’nda dünya birincisi olmuştur.

MEB Bursluluk Sınavı Bursa Derecesi

    Öğrencilerimiz Eren Uyar ve Ceren Uyar kardeşler MEB Bursluluk Sınavı’nda (İOKBS)göstermiş oldukları üstün başarı ile lise son sınıfa kadar devler bursu almaya hak kazanmışlardır.

Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvaları

    Öğrencimiz Deniz Kan Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda ilçe ikinciliği elde etmiştir.

    Öğrencimiz Canberk Akın Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda ilçe birinciliği elde etmiştir.