MATIVEGAME

    Math (Matematik) ve Creative (Yaratıcılık) kavramlarının sentezi ile ortaya çıkan Mativegame, Türkiye ve dünyadaki oyun tabanlı eğitim tasarımlarını araştıran, uygulayan ve bu konuda danışmanlık desteği sağlayan bir oluşumdur. Yüz yüze/online Eğlenceli/Akademik Matematik, Astronomi, Akıl Oyunları atölyeleri ve kişiselleştirilmiş eğitim programları ile her yaştan katılımcıya uygun içerikler sunmaktadır.

    Algoritmik düşünme becerilerini destekleyen strateji oyunlarının güncel ders kazanımlarına uyarlanıp ürüne dönüştürüldükten sonra öğrenciye sunulduğu eğitim yolculuğumuz, dokunduğu her çocuğun öğrenme serüvenini keyifli, işlevsel ve çağın gerekliliklerine uygun hale getirmeyi hedeflemektedir.

    Mativegame, özgün materyaller ve dijital eğitsel oyunlarla desteklenerek yapılandırılmış ders içerikleriyle birçok öğrencinin korkulu rüyası olan matematik dersini sevdirerek akademik başarıyı yükseltme ve kalıcı hale getirme ilkesiyle çalışmalarını yürütmektedir.


HİZMETLERİMİZ

Eğlenceli Matematik Atölyeleri

    Milli Eğitim kazanımlarına yönelik dijital oyunlar ve özgün eğitsel materyallerle desteklenen, online/yüz yüze yürütülen grup etkinlikleridir.

Yarışmalara Hazırlık

    Ulusal ve uluslararası platformlarda düzenlenen prestijli yarışmalara yönelik içeriklerin uygulandığı kişiselleştirilmiş programdır.

Bursluluk Sınavlarına Hazırlık

    Özel Öğretim Kurumları tarafından düzenlenen bursluluk sınavlarına yönelik akademik hazırlık programıdır.

Akıl ve Zeka Oyunları Dersleri

    Ulusal Turnuvalara hazırlık, kişiselleştirilmiş oyun tasarım atölyeleri, ödüllü ve ihtiyaca yönelik strateji oyunlarının uygulanma süreçlerini içeren programdır.

Sayıların Efendisi Atölyesi

    Yurt içinde ve yurt dışında ödüller almış Sayıların Efendisi adlı eğitsel matematik oyununun dinamiklerini kavramaya ve farklı kazanımlara yönelik kişisel oyun dizaynına yönelik atölyelerdir.

Eğitsel Oyun Atölyeleri

    Güncel müfredat kazanımlarına yönelik oyun tabanlı eğitim modelinin benimsendiği programdır.

Astronomi Atölyeleri

    Gökyüzü gözlemleri, gökbilim dersleri, gözlem aletleri yapımı, fen bilimleri kazanımlarına yönelik proje ödevi hazırlamaya yönelik danışmanlık ve eğitim hizmetleridir.

Drama Atölyeleri

    Çocukların yaşantılarından ve hayal güçlerinden yola çıkarak akademik bilginin anlamlandırıldığı, drama yöntemiyle yaratıcılık ve kendini ifade etme becerilerinin desteklendiği programdır.